Maszyny przemysłowe pracują w trudnym środowisku takim jak hale produkcyjne. 

Pył, drgania, wysoka wilgotność, zmiana temperatury, nagłe zaniki zasilania lub niestabilne zasilanie zbiegiem czasu doprowadzają do uszkodzenia nośnika danych, na którym znajduje się oprogramowanie oraz konfiguracja komputera sterującego skomplikowanym procesem produkcyjnym.

 W przypadku braku kopii zapasowych, uszkodzenie nośnika z danymi może skutkować kosztowną naprawą maszyny u producenta albo koniecznością zamiany całego urządzenia na nowe.

Przypadki które najczęściej trafiają do naszego laboratorium pochodzą z maszyn, które pracowały bez przerwy przez wiele lat co doprowadziło do ich zużycia, a w konsekwencji awarii nośników z danymi.

Ze względu na komplikacje, wynikające ze stosowania w maszynach różnorodnych systemów operacyjnych w podobnych przypadkach nie tylko udzielamy gwarancji na prawidłowe działanie nośnika z odzyskanymi danymi, ale również jeśli jest taka konieczność asystujemy w uruchamianiu maszyny po awarii.

Odzyskujemy dane z uszkodzonych nośników maszyn przemysłowych wszystkich marek i typów. 

Początkowe objawy są trudne do zauważenia w warunkach produkcji przemysłowej (są to np. spowolnienie pracy systemu operacyjnego, czy błędy odczytu poszczególnych plików). Maszyny te z reguły zawierają nośniki typu HDD, SSD, a nawet karty pamięci typu CF oraz SD i inne. Znajdujące się na nośnikach ustawienia z reguły są unikatowe dla konkretnej maszyny, dlatego często jest konieczne wykonanie klonu (kopi posektorowej) uszkodzonego nośnika na sprawny.

Chcesz poznać cenę odzyskania danych z twojej maszyny ?

 

przejdź do zakładki